Thursday, 5 December 2013

Perníčky II

Tak jsem si myslela, že překonáním problému s perníkovým kořením mě už další překážky nečekají, no, to jsem se spletla. 
Když totiž upečete perníčky, tak je chcete i nazdobit. Dobře, koupila jsem si "Cukr na polevy", citróny, vejce (tyhle dvě věci tu naštěstí mají a vypadají stejně jako v ČR). Ušlehala jsem si všechno mým užasným šlehačem který pak začal smrdět (mám pocit, že není na takový záběr dělaný), a hledala jsem igeliťák, do kterého bych to dala, ustřihla růžek a mohla začít zdobit. No jo! Tady se většina igeliťáků dělá tak, že mají v podstatě 4 strany a jakési dno, takže růžků na ustřihnutí tam je asi deset, ale ani jeden pořádnej. Po urputném hledání jsem nakonec vyhrabala pytlík, co jsem v něm měla daný cestovní pas (nevím, proč jsem ho měla v pytlíku, ale což), a hurááá! Perníčky nazdobeny!
Moje úžasné české perníčky!
Na internetu jsem si koupila 100 celofánových sáčků, do kterých dám pár perníčků, a můžeme to dát jako dárek a práníčko přátelům k Vánocům!

Mám toho teď spoustu ve škole, má přijít inspekce, nikdo neví kdy, tak se Studentská Rada i vedení školy chystá. Jen tenhle týden jsem měla asi tři porady, budeme natáčet video pro studenty o tom, jak se chovat, na co se jich inspektoři mohou ptát atp., tak teď víc místo malování a kreslení a vyrábění 3D objektů píšu prohlášení, nápady, přepisuji nudné statistiky do běžné mluvy lidí mého věku a tak.

Zároveň se blíží doba přihlášek na univerzity. Já jsem se nakonec rozhodla na magistra nestudovat, zkusím učitelství (umění pro 2.stupeň, trvá to jeden rok), a když to nepůjde, tak budu pracovat. Všechno se tu vyplňuje online, žádné papírové přihlášky. Akorát je to pro mě těžké, nemám požadované zkoušky, co tu studenti skládají už na gymplu, diplom mám z ČR, reference musí být v angličtině, takže připadají v úvahu jen mí učitelé tady atd. Když je vám 15 a jste na gymplu, nikdo vás na tohle nepřipraví, papírování až nad hlavu a stejně se to nedá vyřešit. Všechna moje vysvědčení jsou v češtině, stejně jako oddací listy, lékařské záznamy, certifikáty a další důležitá lejstra. Takže budu doufat v dobrou vůli důležitých lidí, kdykoliv tu budu žádat o práci/studium/bankovní konto/pojištění/lékařskou péči. 
V ČR jsem tohle řešit nikdy nemusela, naštěstí. Ale to je tak, když je manžel Brit, no.


No comments:

Post a Comment